Zvuky Prahy / Sounds of Prague

terénní nahrávky, zvukové umění, rádio, zvukové procházky
field recordings, sound art, radio, sound walks

Covid - zvuková procházka po Vršovicích

Autor: milos (Miloš Vojtěchov...)
Odesláno: 2024-01-01
Nahráno: 2020-10-08
Práva: All rights reserved.

8.října 2020 proběhla zvuková procházka zakončená hudebním představením Jana Trojana a Miro Totha. Připravil ji Jan Trojan a začínala v Petrohradské. Trasa vedla přes vršovické nádraží pak k Bohemce podle Botiče ke Grébovce a na náměstí Svatopluka Čecha před kostel sv. Václava. Lávka pro pěší nad kolejemi u nádraží je dávno pryč a Covid 19 prozatím také..

Původní nahrávka Ladislava Železného má stopáž 90 min. Program vznikl ve spolupráci kolektivu Petrohradská a Radiocustica Českého rozhlasu Vltava. Jmenoval se "Nahodilý večer akustických radiací #2".
viz:
https://petrohradskakolektiv.com/08-10-2020-Jan-Trojan-Miroslav-Toth-Nah...

Budova, kde kolektiv Petrohradská sídlí byla postaven roku 1903 jako mlýn a pekárna manželů Müllerových. Koncem třicátých let byla přestavěna na továrnu na čokoládové zboží Korda a spol. Budova bude demolována a od roku 2015 zde probíhají kulturní aktivity. Je zde 36 ateliérů, poskytující zázemí více než 200 umělcům, Kino Petrohradská, komunitní prostor Klub Petrohradská, fotografické a nahrávací studio, Jedna Dva Tři Gallery a zázemí pro rezidenční umělce.