Koncert u bazénu pod Barrandovskými terasami
Fragment ze zvukové performance kolektivu SHLUK. Kolektiv zkoumá zvukové zóny v České republice, zejména ty které ovlivňují antropofonní jevy a které přispívají, nebo způsobují globální oteplování (elektrárny, hromadná a individuální doprava či výroba betonu). Zvukový materiál použitý během koncertu tvořily nahrávky pořízené v okolí Barrandovského mostu. Pomocí senzorů zachycujících vibraci mostní konstrukce a jiné zvukové znečištění vznikla hluková textura „recyklovaná“ v prostorách okolí bazénu.
"Koncert byl součástí natáčení filmu "Veřejně prospěšné práce", který dokumentuje akce s umělecko-sociálně-ekologickým přesahem. Film tvoří kritickou reflexi rozvoje města Prahy a radikálními prostředky bojuje za právo občanů na svoje město".
Plavecký areál pod výletní restaurací Barrandovské terasy byl otevřen v roce 1930. Od bazénu vedly nahoru k budovám schody a lanovka. Sydney Morrell v roce 1938 psal, že zde „..postavili nejkrásnější evropskou restauraci pod širým nebem, s bazénem v bývalém lomu“. Dopoledne byl bazén otevřen pro veřejnost a odpoledne a podvečer pro plavecké závody. Kromě bazénu se závodními drahami a skokanským můstkem bylo zde také brouzdaliště a deset tenisových kurtů, loděnice s jachtami a kanoemi, u Vltavy písečná pláž s plovárnou, klubovnou na pontonech, basketbalové a volejbalové hřiště. Na tribuny se vešlo prý až 4000 diváků. Bazén byl uzavřen pro veřejnost údajně v roce 1962 a po roce 89 restituován rodinou Havlových. Majitelka je dnes Dagmar Havlová.
- Pro psaní komentářů se přihlaste.